You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Uložení HTML.DEF

Uložení HTML.DEF

#1 Uložení HTML.DEF

Posted by: Kit | Date: 2014-03-04 14:16 | IP: IP Logged

Ahoj, napsal jsem si několik definic a chtěl jsem si je uložit. Bohužel mi to hlásí, že nejdou uložit do "C:\Program Files\PSPad\Context\HTML.DEF", protože do tohoto adresáře nemám právo zápisu. Dá se to nějak obejít, aby se to ukládalo například do dokumentů nebo jinam, kam zapisovat mohu?

PSPad ver. 4.5.6

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: pspad | Date: 2014-03-05 06:10 | IP: IP Logged

Spustit program jako administrator, nainstalovat (zkopirovat) PSPad mimo program files

V budoucnu bude možné nastavit adresáře pro součásti PSpadu

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: Kit | Date: 2014-03-05 06:14 | IP: IP Logged

Bohužel nemám administrátorské heslo. Jsem jen uživatel.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: pspad | Date: 2014-03-05 06:28 | IP: IP Logged

Pak prostě celý adresář s PSPadem zkopírujte někam, kam máte právo pro zápis a spouštějte jej odtud. PSPad není třeba instalovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: Vany | Date: 2014-03-10 10:31 | IP: IP Logged

vím, že střílím do vlastních řad, ale co zpřístupnit šablony jak z podadresáře aplikace, tak z podadresáře uživatele? načítat se mohou obojí, zobrazit v jednom seznamu.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: Kit | Date: 2014-03-10 10:47 | IP: IP Logged

Tady bych viděl zvýšené riziko makrovirů. Stačí si rozbalit nějaký cizí projekt, otevřít v PSPadu...

Edit: Aha, nemyslíš pracovní adresář. Ideální je, když se makra uživatele překryjí přes systémová makra.

Edited 1 time(s). Last edit at 2014-03-10 10:50 by Kit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: pspad | Date: 2014-03-10 11:37 | IP: IP Logged

Uz mam pripraveno uzivatelske nastaveni vsech adresaru.
Chybi jen dodelat uzivatelske rozhrani. Pak bude mozne napr. sdilet spolecne sablony na sit apod.

U tom uzivatelskem a standardnim slucovani jsem uz take premyslel, ale nacitalo by se to pomaleji a mohly by nastavat konkflikty, pokud by si clovek udelal stejne nazvanou sablonu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: Kit | Date: 2014-03-11 06:18 | IP: IP Logged

To zpomalení nebude tak dramatické. Kolize se obvykle řeší tak, že uživatelské nastavení má přednost před systémovým. Pokud se nejprve načte systémové, tak uživatelské jednoduše přepíše kolidující položky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Uložení HTML.DEF

Posted by: pspad | Date: 2014-03-11 06:22 | IP: IP Logged

V prubehu editace HTML v pripade HTML multizvyraznovace se definice meni podle casti kodu, ve ktere se uzivsatel nachazi. Navic se meni podle sablon i klavesove zkratky pro jejich vkladani.
Samozrejme reseni prebit systemove sablony uzivatelskymi je realizovatelna moznost

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR