You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: odkazy v pspad

Re: odkazy v pspad

#1 odkazy v pspad

Posted by: ygiigy09 | Date: 2013-08-27 10:15 | IP: IP Logged

chcem sa opýtať, či je nejako možné pridávať odkazy na súbory tak, aby pri zmene ich upmiestnenia zmenili aj odkazy na nich, či je to z prostredia tohoto programu možné
Dakujem

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: odkazy v pspad

Posted by: pspad | Date: 2013-08-27 10:59 | IP: IP Logged

Je to mysleno tak, ze by PSPad (i kdyz nebezi) hlidal, zda se nezmeni umisteni souboru a podle toho aktualizoval odkaz?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: odkazy v pspad

Posted by: Vany | Date: 2013-08-27 13:21 | IP: IP Logged

já doufám, že to autor myslel tak, aby se automaticky aktualizovaly relativní odkazy v rámci projektu, pokud přestěhuju např. soubor styly.css z adresáře ./css do adresáře ./styles/default

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: odkazy v pspad

Posted by: pspad | Date: 2013-08-27 13:34 | IP: IP Logged

Pokud to udela pres presun souboru v PSPadu, úpak se zaktualizuji i odkazy v projektu
Dalsi moznost je provest aktualizaci projektu na zaklade fyzickeho ulozeni souboru v adresari. To znovu nacte obsah projektu podle aktualniho stavu

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: odkazy v pspad

Posted by: Vany | Date: 2013-08-27 15:08 | IP: IP Logged

jenže to pak už neprojde relativní odkazy v souborech, aby je to narovnalo, ne?

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: odkazy v pspad

Posted by: ygiigy09 | Date: 2013-08-27 17:13 | IP: IP Logged

ano myslel som to tak ako to popisoval vany, bolo by velmi zdlhave menit odkazy vo vsetkych suboroch ktore odkazuju na dany subor v pripade ze by som zmenil jeho umiestnenie napr. z prehladnosti a vnoril ho este do nejakeho podpriecinka

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: odkazy v pspad

Posted by: pspad | Date: 2013-08-27 19:07 | IP: IP Logged

Aha. Já jsem nepochopil, že by to mělo měnit odkazy uvnitř souborů.
Tak to opravdu PSPad nedělá. Už jen z toho důvodu, že syntaxe je "include" je v každém programovacím jazyku jiná a navíc může být cesta uvedena přes proměnné apod.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: odkazy v pspad

Posted by: Vany | Date: 2013-08-28 08:57 | IP: IP Logged

no, záleží na povaze a rozsahu změn - pokud by se jednalo o přesun pár souborů, pak by to šlo jednoduše přes nalézt a nahradit v souborech (osobně mám přiřazenu klávesovou zkratku alt+f).
Pokud by to byla nějaká hromadná akce, tak by to šlo nakriptovat.
Buď přímo skriptem provést přesun souborů za současného prohledání a adekvátního nahrazení cest v kódu, nebo udělat nějaký snapshot před přesunem, ze kterého by pak skript načítal původní cesty k souborům a měnil je na aktuální.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR