You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Nastaveni zvyraznovacov

Nastaveni zvyraznovacov

#1 Nastaveni zvyraznovacov

Posted by: lenovo | Date: 2013-08-22 14:47 | IP: IP Logged

Dobry den,

nastavil som si novy zvyraznovac, ktory vyuziva externy program. Externemu programu podsuva otvoreny subor cez %FILE%, funguje to spravne. V pripade, ze v otvorenom subore urobim vyber - tj. vyberem len cast suboru a zavolam externy program - pspad z vyberu vygeneruje docasny subor s nahodne vygenerovanym menom do pomocneho adresara a nasledne ho preda externemu suboru cez parameter %FILE%.

Je mozne nastavit v pspade aby nazov pomocneho suboru (vyber) odpovedal nazvu povodnemu suboru, z ktoreho je vyber realizovany? Umiestnenie tohto pomocneho suboru moze byt lubovolne bez nutnosti ho upravovat/menit.

Vdaka

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Nastaveni zvyraznovacov

Posted by: pspad | Date: 2013-08-22 19:22 | IP: IP Logged

Tohle chovani je umyslne. Nektere jazyky - obvykle u SQL umoznuji oznacit napr. jeden prikaz a ten spustit. Proto se vygeneruje novy soubor v temp adresari obsahujici pouze oznaceny text a ten se preda externimu programu nebo kompilatoru

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Nastaveni zvyraznovacov

Posted by: lenovo | Date: 2013-08-23 07:51 | IP: IP Logged

Potreboval by som ale parametrizovat resp. konfigurovat nazov tohoto temp suboru, je to mozne?

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Nastaveni zvyraznovacov

Posted by: pspad | Date: 2013-08-23 08:56 | IP: IP Logged

Nerozumim, jaky vliv ma nazev souboru. "Nejaky" soubor je predany jako parametr externimu programu. Ten externi program je zavisly na konkretnim souboru?

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Nastaveni zvyraznovacov

Posted by: lenovo | Date: 2013-08-23 08:58 | IP: IP Logged

Nazov suboru, ktory sa predava externemu programu je pre mna dolezity. Externy program ho potrebuje pre jeho dalsiu korektnut funkcionalitu, preto by som potreboval nejako nastavit/parametrizovat ako sa tento pomocny subor bude volat. Idealne by bolo ak by sa volal totozne ako subor, z ktoreho je vytvarany. Umiestnenie suboru je nepodstatne.

Edited 1 time(s). Last edit at 2013-08-23 09:00 by lenovo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Nastaveni zvyraznovacov

Posted by: Vany | Date: 2013-08-23 11:29 | IP: IP Logged

pspad:
Nerozumim, jaky vliv ma nazev souboru. "Nejaky" soubor je predany jako parametr externimu programu. Ten externi program je zavisly na konkretnim souboru?

No, už jsem potkal řadu aplikací, pro něž byl název souboru v zásadě sadou argumentů, kterou si rozparsovaly a následně dle toho řídily vnitřní logiku zpracování souboru (typicky IMP_ EXP_ pro importní/exportní příkazy, případně datum pro zpracování dávek apod.).

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Nastaveni zvyraznovacov

Posted by: lenovo | Date: 2013-09-25 07:55 | IP: IP Logged

je tedy mozne pridat funkcionalitu, ktora by dovolovala parametrizovat tieto temp subory, ktore vznikaju ako "vyber"?

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR