You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Jak zautomatizovat použití uživatelského konvertotu?

Re: Jak zautomatizovat použití uživatelského konvertotu?

#1 Jak zautomatizovat použití uživatelského konvertotu?

Posted by: Kráťa | Date: 2012-10-29 07:55 | IP: IP Logged

Každý den mi přijde soubor *.xml. Potřebuji do něj vložit link na externí *.css a odstranit tabelátory.
Vložení textu (link na css) jsem udělal na makro. Na odstranění 4 mezer jsem si udělal uživatelský konvertor.
Jde to nějak obojí sloučit, aby to celé bylo na jednu klávesu (či kl. zkratku) po otevření souboru?

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Jak zautomatizovat použití uživatelského konvertotu?

Posted by: vbr | Date: 2012-10-29 10:55 | IP: IP Logged

Kráťa:
Každý den mi přijde soubor *.xml. Potřebuji do něj vložit link na externí *.css a odstranit tabelátory.
Vložení textu (link na css) jsem udělal na makro. Na odstranění 4 mezer jsem si udělal uživatelský konvertor.
Jde to nějak obojí sloučit, aby to celé bylo na jednu klávesu (či kl. zkratku) po otevření souboru?

Zdravim,
jednotlive kroky by melo jit automatizovat skriptem - ovsem jednoduse to funguje jen u funkci pspadu nevyzadujici zadani parametru z dialogu.
V tomhle pripade je ale treba vybrat konkretni konvertor.

funkce skriptu by byla runPSPadAction("...");
jmena funkci pro spusteni by byla: "aUserConvertors" (vyber z dialogu) resp. "aLastUserConvertor" pro vyvolani maker pak "aMacroMgr".

Sam ale makra a konvertory vyuzivam okrajove, takze nemuzu posoudit celkovou efektivitu.

Alternativne by mohlo byt mozne vsechny potrebne automatizovane upravy souboru provest v ramci skriptu, napr. s upravou drivejsiho:
forum.pspad.com

(Rizikem je ovsem moznost ztraty "pokrocilejsich" unicode znaku, protoze skriptovani podopruje jen aktualni ANSII znakovou sadu).

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Jak zautomatizovat použití uživatelského konvertotu?

Posted by: pspad | Date: 2012-10-29 11:12 | IP: IP Logged

V tom skriptu by šlo udělat vše potřebné i bez volání makra a konvertoru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Jak zautomatizovat použití uživatelského konvertotu?

Posted by: Kráťa | Date: 2012-10-29 14:36 | IP: IP Logged

Dík, mrknu večer, jestli něco vykoumám. Já makra a scripty nepoužívám právě vůbec smiling smiley

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR