You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Propojení PSPad a R

Propojení PSPad a R

Goto Page: 1 2 Next

#1 Propojení PSPad a R

Posted by: stat.k | Date: 2012-10-04 20:31 | IP: IP Logged

Zdravím,

ráda bych poprosila o radu, jak propojit PSPad a R. Dostala jsem se do fáze, kdy se mi zvýrarňuje syntaxe (přes Zobrazit -> Změna syntaxe), nicméně při ukládání souboru se nemůžu zbavit koncovky *.txt. Soubor se vždy uloží ve formátu *.R.txt.
Prosím, co s tím, jak na správné nastavení?

Děkuji za odpovědi,
Katka

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: pspad | Date: 2012-10-05 04:00 | IP: IP Logged

Protože zakládáte nový soubor jako textový, dostane příponu TXT.
Otevírejte nový soubor přímo jako R - malá šipka vedle ikonky Nový, případně přes menu Soubor / Nový (Ctrl+N)

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: stat.k | Date: 2012-10-05 08:41 | IP: IP Logged

Děkuji, to se mi podařilo smiling smiley

Teď ovšem bojuji s tím, že kód mi nejde poslat do R. Soubory z "accessR.zip" jsem zkopírovala dle návodu ("accessR.vbs" do adresáře VBScript, "clipboardtor.exe" do Script). Klávesové zkratky uvedené v "readme" mi nefungují, v menu nejsou žádné možnosti pro spuštění skriptu :(
Před přeinstalací počítače mi tyhle věci fungovaly správně - klávesové zkrazky fungovaly bez problému (ale byly jiné, než ty uvedené v aktuálním "readme"), skipty se rovněž daly jako celek nebo po částech spouštět přes menu. Při vytváření nového souboru nebylo žádné implicitní nastavení formátu (syntaxe se zvýrarňovala až po uložení souboru s daným formátem). Navíc teď se při vytvoření nového souboru *.R automaticky nezvolí syntaxe R, vše musím ručně.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: pspad | Date: 2012-10-05 09:13 | IP: IP Logged

Zkontrolujte si, zda je povoleno skritpovani v PSpadu. Na prvni pohled musi existovat v hlavni nabidce polozka Skripty a pod ni ty vlastni pridane soubory.

Pokud tam neni, jdete do nastaveni programu / Integrace do systemu a povolte skritpovani pomoci WSH

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: stat.k | Date: 2012-10-05 10:29 | IP: IP Logged

Mnohokrát děkuji, už funguje smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: stat.k | Date: 2012-11-05 08:08 | IP: IP Logged

Jeste bych rada poprosila o jednu radu.
Mam problem s oteviranim souboru .R. Problem je stejny, jak uz tady na foru bylo reseno - dvojklikem, pravym tlacitkem + otevrit ani pravym + otevrit v programu PSPad editor nelze otevrit soubory s koncovkou .R. Lze pouze pres menu PSPadu "Otevrit".
Registry jsem jiz podle navodu opravila. Pote lze standardne dvojklikem otevirat soubory s koncovkou .txt, .html, .m, .zap, jen ne .R.
Pokousela jsem se pridat .R do registrovanych pripon, ale asi jsem nepochopila, jak (u registrovanych typu je prazdne okynko).

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: pspad | Date: 2012-11-05 09:42 | IP: IP Logged

V nastaveni programu / Registrovane typy
pridat .R a nechat zaregistrovat

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: stat.k | Date: 2012-11-07 07:13 | IP: IP Logged

Dekuji, tento zpusob pomohl jen pri otevirani pravym + otevrit v programu. Dvojklikem ani pravym + otevrit nelze otevrit.
Navic, pridat typ .R nelze, .r ano, ale to na otevirani souboru .r ci .R nema zadny vliv.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: pspad | Date: 2012-11-07 20:05 | IP: IP Logged

Zkuste pouzit posledni build z developer fora PSPadu - prepiste existujici soubory, v podstate staci prepsat pouze PSpad.exe

forum.pspad.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Propojení PSPad a R

Posted by: stat.k | Date: 2012-11-07 22:34 | IP: IP Logged

Ani to, bohuzel, nepomohlo :(
Ja bych tipovala, ze to bude asi nejaka chyba v aktualizacich Win (XP). Timto zpusobem se totiz chova jen u souboru .R, u vsech jinych formatu funguje v poradku.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR