You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Spuštění externího programu (kompilátoru)

Spuštění externího programu (kompilátoru)

Goto Page: 1 2 Next

#1 Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: LuP | Date: 05/29/2012 17:18 | IP: IP Logged

Zdravím v konfeře,

chtěl bych nastavit v "Nastavení zvýrazňovačů" -> "Kompilátor" takový kompilátor, aby se systému (příkazové řádce) předal pouze název aktuálního [editovaného] souboru s tím, aby se automaticky spustil program asociovaný s jeho koncovkou.

Tj. přemýšlím, jak udělat univerzální kompilátor (tj. nezávislý na zvýrazňovači), který by např. pro .tex spustil LaTeX (s tím, že koncovka .tex je asociovaná s nějakým batchem, který spustí pdfLaTeX.exe), pro .ctx spustil ConTeXt (tj. jako bych na příkazový řádek napsal "soubor.ctx"), s .lua spustil "C:\program files\...Lua.exe" (jelikož koncovka .lua je asociovaná s lua.exe)...

Jak to udělat nejlépe?

BTW: Nevidím, jak získat z PS řetězec, který ve skutečnosti PS spouští; v logu se objevuje pouze výsledek.

Nějaký nápad?

TIA.

LuP

Options: Reply | Quote | Up ^

#2 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: mt | Date: 05/29/2012 18:35 | IP: IP Logged

Dne 29.5.2012 v 17:18, LuP napsal(a):

> Nějaký nápad?

Podívej se na příkaz "start".

--
-mt

Windows XP 5.1.2600 Service Pack 2
PSPad 4.5.4.2346

#3 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: LuP | Date: 05/30/2012 11:28 | IP: IP Logged

... Mysliš "start" z cmd.exe?

Nevím, co přesně s ním zamýšlíš; vlezl jsem do "Nastavení zvýrazňovačů" -> "Kompilátor", "Kompilátor" = "start" a "Parametry" = "%File%".

Na příkaz Ctrl+F9 "Kompilovat..." se nestane vůbec nic, v logu nepřibude ani znak.

Co s tím?

LuP

#4 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: Vany | Date: 05/30/2012 13:18 | IP: IP Logged

a co si od toho vlastně slibuješ?
pokud uvádíš místo kompilátoru editor, tak v logu asi celkem pochopitelně nic nebude, ne?
jinak pokud zkusíš příkaz "cmd -k start "x" "%File%"", mělo by to fungovat.

--
Vany
(PSPad 4.5.9 (2521), W7p x64 cs)

Edited 1 time(s). Last edit at 05/30/2012 13:37 by Vany.

#5 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: LuP | Date: 05/30/2012 13:47 | IP: IP Logged

Vany:
a co si od toho vlastně slibuješ?

Představ si, že máš třeba koncovku .PosliTo asociovanou s programem, který vezme soubor.PosliTo a odešle jej mailem.

Což znamená, že pokud spustím konzolu (cmd.exe) a napíšu na příkazový řádek "soubor.PosliTo", tak se spustí asociovaný posílač zpráv a odešle něco.

Já chci editovat PSPadem soubor.PosliTo, pak zmáčknout Ctrl+F9 a chci, aby se provedla akce asociovaná s příponou .PosliTo, tj. jak kdybych na příkazový řádek napsal "soubor.PosliTo" a zmáčknul enter.

Analogicky - aby při editování .vbs se na Ctrl+F9 spustil program asociovaný s koncovkou .vbs, stejně tak pro koncovky .ctx, .tex, .lua, .wsh atd.

Chtěl bych, aby uvedený postup fungoval pro každou koncovku (což asi bude znamenat nastavit u všech zvýrazňovačů, ale co se dá dělat).

Doteď jsem pracoval s TextPadem, kde šel definovat "Tool" a k němu připojit klávesová zkratka (třeba Ctrl+F9) (bez ohledu na tzv. "třídu dokumentu", což zhruba odpovídá "zvýrazňovači" v PS).

Chtěl bych stejné schopnosti dosáhnout u PS.

LuP

#6 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: pspad | Date: 05/30/2012 16:37 | IP: IP Logged

Jako kompiler predej celou cestu k programu CMD.exe

Kompiler: C:\Windows\System32\cmd.exe
Parametr: START "%File%"

Compiler muze byt spolecny pro projekt, pak se uplatni bez ohledu na typ souboru.
PSPad zna jeste externi nastroje (levy panel), tam to je ale bez klavesovych zkratek.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/30/2012 16:38 by pspad.

#7 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: LuP | Date: 05/30/2012 17:07 | IP: IP Logged

pspad:
PSPad zna jeste externi nastroje (levy panel), tam to je ale bez klavesovych zkratek.

Předem sorry za hloupý dotaz, ale jaký "levý panel" máš na mysli? Nikde (v menu, v "Nastavení programu") v nenacházím položku "Externí nástroje".

BTW: Nápověda.

Zkusil jsem hledat v nápovědě. Po stisku F1 se objeví hláška "Soubor .hlp nebyl nalezen. Zkusíte najít soubor sami?". Čili dotazy:

- Nápověda není součástí instalace?

- Nápověda k PS má (starší) formát .hlp? Hledáním na webu Pspadu jsem nabyl dojmu, že standardní nápověda je ve .chm s tím, že pro .hlp se dá stáhnout a nainstalovat nějaký "enabler"?

- Pak jsem taky našel nápovědu s videi, s JS a VB pro PSpad atd., ale kde je "normální" ("základní") nápověda k PS, pokud není součástí instalace?

Ještě jednou sorry za "elementární" dotazy, ale jsem už trochu zmatenej...

TIA.

LuP

#8 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: myf | Date: 05/30/2012 17:26 | IP: IP Logged

Napadlo mě, že na požadavek (jak jsem ho pochopil) by nejlépe seděl jednoduchý skript s klávesovou zkratkou, který by (třeba) pustil shell a v něm "nastartoval" cestu aktuálního souboru.

Trocha pátrání takový skript vylovila mezi rozšířeními, tedy FileSystem.zip, funkce se jmenuje "Execute file" (přiléhavé, že?) a dokonce má už v defaultu asociovanou zkratku Ctrl+f9 :]

Poděkujme panu Scottu Greenbergovi :]

Edited 1 time(s). Last edit at 05/30/2012 18:00 by myf.

#9 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: pspad | Date: 05/30/2012 17:29 | IP: IP Logged

Vlevo je panel s projektem, pruzkumnikem souboru a mimo jine i s nastroji a odkazy. Pokud jej mas skryty, tak Ctrl+F2

Napoveda je soucasti PSpadu - soubor CHM.
Pokud mas Windows 7, tak si musis doinatlovat podporu pro format CHM, protoze MS se rozhodl, ze tento format, ve kterym je vetsina napoved vytvorena jiz podporovat nebude.
Napovedu najdes v adresari programu.

#10 Re: Spuštění externího programu (kompilátoru)

Posted by: LuP | Date: 05/31/2012 08:53 | IP: IP Logged

Dík za tip, rozšíření jsem stáhnul a dal do adresáře s rozšířeními:

C:\Program Files\PSPad editor>dir /b /s
...
C:\Program Files\PSPad editor\PSPad.chm
C:\Program Files\PSPad editor\PSPad.exe
...
C:\Program Files\PSPad editor\Script
...
C:\Program Files\PSPad editor\Script\VBScript\FileSystem.vbs
C:\Program Files\PSPad editor\Script\VBScript\GoGoModule.vbs
...

Jak teď bude funkce "ExecuteFile" přístupná? Někde v menu?

- Odhadnul jsem menu "Skripty", ale tam je jen jediná položka, a to "Rekompilace skriptu".

Takže jak se to rozšíření používá?

WinXP 32b, administrátor

LuP

Edited 1 time(s). Last edit at 05/31/2012 08:53 by LuP.

Goto Page: 1 2 Next

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2014 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák