You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Automatické doplňování - čísla

Re: Automatické doplňování - čísla

#1 Automatické doplňování - čísla

Posted by: miki | Date: 05/21/2012 09:10 | IP: IP Logged

Návrh: Pokud řetězec začíná číslem, v seznamu automatického doplňování se neobjeví.

Odůvodnění: Pokud upravuji numerické hodnoty (typicky zarovnání v CSS metodou pokus-omyl), neustále musím okno automatického doplňování zavírat, protože pouze v minimu případů mi nabídne to, co chci skutečně doplnit. Navíc název proměnné, funkce, metody atd. by dle konvencí číslem začínat neměl.

Děkuji za zvážení mého návrhu.

Options: Reply | Quote | Up ^

#2 Re: Automatické doplňování - čísla

Posted by: pspad | Date: 05/21/2012 12:25 | IP: IP Logged

Funkce je obecná, nejde o doplňování proměnných nebo metod.
Není třeba nic zavírat, pokud není doplňovaný výraz v seznamu, stačí normálně pokračovat v psaní, okno se samo zavře.

#3 Re: Automatické doplňování - čísla

Posted by: miki | Date: 05/21/2012 12:42 | IP: IP Logged

OK, rozumím. Děkuji za odpověď.

Ještě k zavírání - v určitých případech je bohužel potřeba zavírat okno prakticky vždy: pokud měním hodnoty v řádcích pod sebou (typicky v CSS) a přepisuji hodnotu třeba z 1 na 2, automaticky je mi nabízeno 2px, 21, 22, 200..., takže šipkami nahoru/dolů procházím nabízené hodnoty (které mě zde již nezajímají, protože hodnotu mám již vepsanou v plné délce) a na další řádek se dostanu právě až po zavření okna automatického doplňování. Šlo mi o odstínění právě tohoto.

Samozřejmě existuje možnost navigace myší, ale jako správný programátor jsem přikován ke klávesnici smiling smiley

#4 Re: Automatické doplňování - čísla

Posted by: myf | Date: 05/21/2012 15:09 | IP: IP Logged

Jenom pro úplnost mnohokrát zmíněná informace: automatické našeptávání se vypíná nastavenímEditor (část 2) > Automatické dokončovánína "0"; funkce je poté přístupná „ručně“ pomocí klávesové zkratky, defaultně CTRL+J.

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2014 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák