You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: neumí vnořené komentáře !

Re: neumí vnořené komentáře !

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: neumí vnořené komentáře !

Posted by: myf | Date: 03/28/2012 21:04 | IP: IP Logged

Pro zajímavost, podle en.wikipedia.org jazyky podporující vnořené (nested/nestable) komentáře jsou: Matlab, Standard ML, OCaml, Scala, D, Cobra. (A nemyslím, že by jejich implementace byla nějak zásadní.)

Options: Reply | Quote | Up ^

#12 Re: neumí vnořené komentáře !

Posted by: koral_9 | Date: 03/28/2012 21:45 | IP: IP Logged

myf:
Pro zajímavost, podle en.wikipedia.org jazyky podporující vnořené (nested/nestable) komentáře jsou: Matlab, Standard ML, OCaml, Scala, D, Cobra. (A nemyslím, že by jejich implementace byla nějak zásadní.)

Podle zmíněného zdroje také: Pascal, Modula-2, Modula-3, Oberon, and ML:. Plus mnou uvedený progress, který se v tabulce na wiki nevyskytuje a další neuvedené. Určitě implementace není zásadní, ale jak je vidět, je to již pěkná řádka jazyků. Já bych byl pro udělat u uživatelské definice zvýrazňovačů u párových komentářů dole zaškrtávací volbu: Povoluje vnořené. Potěšilo by to nejednoho programátora okrajových jazyků.
Jde o to, že mohu vždy použít interní editor kódu, kde se mi zvýrazňuje syntax korektně, ale mě se lépe píše v PsPadu. No a pak se dostanu do situace, kdy musím neustále přehazovat zdrojáky mezi PsPadem (kde píšu) a interním editorem, kde kontroluju komentáře. A při práci s více soubory je to poměrně nepříjemné.

#13 Re: neumí vnořené komentáře !

Posted by: myf | Date: 03/28/2012 23:54 | IP: IP Logged

Hm, zajímavé :] Tak nepochybně by to ničemu neuškodilo. Jenom jsem skeptický ohledně implementace. Už jenom z pohledu na odkazovanou wiki je patrné, že vnořování komentářů, když už je pro nějaký jazyk definované, často má nějaká specifika. Třeba pro Lua ono pravidlo o "odlišném počtu rovnítek mezi hranatými závorkami--[==[ a --[[ b ]] a ]==], nebo pravidla pro Pascal, který zmiňujete, jsem pochopil tak, že v něm zase existují v podstatě pouze dva typy blokového komentáře ('starý'(*..*)a 'nový'{..}), které jdou kombinovat, ovšem nikoli neomezeně (viz); Mathematica má rovněž(*..*), ale zřejmě povoluje libovolné zanoření. Na stránce rosettacode.org/wiki/Comments je zmíněno, že některé kompilery C mohou volitelně podporovat zanořené komentáře(!). (O OpenEdge ABL zase nic.)

Tím chci říct jen to, že přidání podpory zanořených C-like komentářů (o kterých jsem třeba já byl dodnes přesvědčený, že se v žádném jazyce vnořovat nedají :] ) by toho nejspíš nevyřešilo tolik, jak se na první pohled může zdát.

#14 Re: neumí vnořené komentáře !

Posted by: pspad | Date: 03/29/2012 07:52 | IP: IP Logged

Pascal nepodporuje vnorene komentare, ale podporuje jejich kombinaci.

Obvykle se to pouziva tak, ze blokove komentujes pomoci {} a pokud potrebujes dat pryc nejaky kus kodu a pri tom jej tam jeste nechat, pouzijes (* *)
Je to mnohem citelnejsi nez kdyby byly komentare vnorene.

Kazdopadne muzu zacit vnorenymi C like komentari a pak dle pozadavku pridavat dalsi.

#15 Re: neumí vnořené komentáře !

Posted by: koral_9 | Date: 03/29/2012 18:21 | IP: IP Logged

Z mého pohledu by toho vnořené komentáře vyřešily dost, ale přiznám se, že jsem byl přesvědčen o tom, že jde o rozšířenější jev. A specifika typu Lua bych asi nechal stranou.
Pokud je potřeba důkazní materiál pro podporu jazykem Progress, dodávám odkaz na manuál: Progress OpenEdge ABL (4GL) Reference (pdf): documentation.progress.com strana 51-52 nebo vlevo v záložkách: /* Comments */.

#16 Re: neumí vnořené komentáře !

Posted by: koral_9 | Date: 03/29/2012 18:39 | IP: IP Logged

Jinak co se týče čitelnosti kódu s vnořenými komentáři, tak je to velmi přehledné, pokud je to správně zvýrazněné - tedy víš, že kód v barvě komentářů nemusíš číst, když hledáš chybu ... smiling smiley. A také se dodržuje zarovnání komentovaných bloků včetně komentovacích znaků, takže to po chvíli používání je jako naprostá samozřejmost.

Goto Page: Previous1 2

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2014 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák