You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > akce vyhledávání v makru

akce vyhledávání v makru

Goto Page: 1 2 Next

#1 akce vyhledávání v makru

Posted by: LoWang | Date: 01/04/2012 22:45 | IP: IP Logged

Zdravím, možná už jsem to někdy někam psal, ale vzhledem k tomu, že tato funkce stále chybí, tak napíšu znovu smiling smiley
Bylo by super, kdyby při nahrávání makra šlo zaznamenat i akci hledání (ctrl+f) stejně jako to umí např UltraEdit32. Někdy se to prostě hodí a nenapadá mě jak jinak bych udělal to co chci. Např, když mám seznam řetězců oddělených čárkami a mezerou a chci z nich udělat seznam oddělený entery. Nejjednodušší je ctrl+f vyhledat ", " a pak mačkat rychle F3,enter pořád dokola. To se samozřejmě moc nehodí pokud je seznam dlouhý a pokud by toto umělo makro tak by bylo vyřešeno. Děkuji

Options: Reply | Quote | Up ^

#2 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: cebreus | Date: 01/04/2012 22:50 | IP: IP Logged

Naprosto souhlasím. Kdyby to nešlo přímo makrem, existuje jiná možnost? Např v Adobe InDesign je možné spouštět JS nebo VBA skripty, které umožňují i náhrady textových řetězců včetně regulárních výrazů (daného jazyka). Kbyby bylo možné spustit takové makro na více souborů, bylo by to úplně ideální. Např při hromadné úpravě titulků apod.

#3 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: LoWang | Date: 01/04/2012 23:51 | IP: IP Logged

na tohle jsem používal nějakou spešl utilitu tuším jménem mass text replacer nebo tak.

#4 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: pspad | Date: 01/05/2012 07:53 | IP: IP Logged

cebreus:
Naprosto souhlasím. Kdyby to nešlo přímo makrem, existuje jiná možnost? Např v Adobe InDesign je možné spouštět JS nebo VBA skripty, které umožňují i náhrady textových řetězců včetně regulárních výrazů (daného jazyka). Kbyby bylo možné spustit takové makro na více souborů, bylo by to úplně ideální. Např při hromadné úpravě titulků apod.

Ano, pouzit skriptovani v PSPadu

#5 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: cebreus | Date: 01/05/2012 08:42 | IP: IP Logged

Já používám Search and Replace od Fonduc Software, bohužel je to zase další jednoúčelová aplikace na počítači.

#6 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: cebreus | Date: 01/05/2012 09:06 | IP: IP Logged

pspad:
Ano, pouzit skriptovani v PSPadu

Našel jsem „Multiple search and replace“
www.pspad.com, instaloval dle návodu, ale jak skript spustit?

#7 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: Vany | Date: 01/05/2012 10:04 | IP: IP Logged

najít příslušnou položku v menu Skriptywinking smiley

--
Vany
(PSPad 4.5.9 (2503), W7p x64 cs)

#8 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: cebreus | Date: 01/05/2012 10:20 | IP: IP Logged

Vany:
najít příslušnou položku v menu Skriptywinking smiley

O tuto odpověď jsem si koledoval winking smiley Bohužel trpím parciální slepotou a položku menu „Skripty“ prostě nevidím. Screeny na odkaze picasaweb.google.com, prosím o pomoc při hledání smiling smiley Mnohokráte děkuji.

#9 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: Vany | Date: 01/05/2012 10:28 | IP: IP Logged

Aha, nenapadlo mě, že by to mohl mít někdo vypnuté.
Takže Nastavení programu/Integrace do systému/Podpora skriptování pomocí WSH.
Posléze se příslušná položka menu objeví.

--
Vany
(PSPad 4.5.9 (2503), W7p x64 cs)

#10 Re: akce vyhledávání v makru

Posted by: cebreus | Date: 01/05/2012 11:41 | IP: IP Logged

Vany:
Aha, nenapadlo mě, že by to mohl mít někdo vypnuté.
Takže Nastavení programu/Integrace do systému/Podpora skriptování pomocí WSH.
Posléze se příslušná položka menu objeví.

Položka menu je již zobrazuje a scripty se dají spouštět. Bohužel při každém spuštění PsPadu se zobrazuje chybové okno „Support fo JScript active scripting not found! Install WSH with requested language support.“.

Prolítl jsem fórum, dle jednoho vlákna upravil nastavení zabezpečení pro místní zónu - povolil aktivní scriptování. Přesto se chybová hláška stále zobrazuje. Pracuji připojen k relaci vzdálené plochy WIN7 Ultimate x64 jako běžný user. Co a kam mám nakopírovat, aby se hláška nezobrazovala?

Díky za odpovědi či odkazy.

Goto Page: 1 2 Next

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2014 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák