You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > hex editování

hex editování

#1 hex editování

Posted by: czeborec | Date: 08/20/2010 03:24 | IP: IP Logged

Prosím o radu. Vše se točí kolem změny fontu do hry borderlands. Font je uložen v souboru fonts_en.upk
tento soubor lze programem na to určeným rozbalit a dostat z něj soubor fonts_en.GFxMovieInfo. Po googlování jsem zjistil, že se jedná o tři slepené fonty, které jsou vytvořeny ve flashi. Mluvil jsem s člověkem, který se touto problematikou zabýval před pul rokem a uspěl. Prý je potřeba udělat nové všechny tři fonty ve flashi, což není problém pomocí Adobe Flash Professional. Poté se tyto fonty musí naimportovat do oné slepeniny tří fontů fonts_en.GFxMovieInfo, prý se to dělá přes hex editor. Jenže problém je že po importování ma soubor jinou velikost a je potřeba mu změnit jakýsi součet velikosti v jeho hlavičce. Když bych citoval onoho člověka:

Quote:
musí se spočítat původní velikost fontu.
najít 4 místnou adresu a přepsat na novou velikost.
ale ty soubory se musí dělat postupně.
prvně se musí složit soubor fonts_en.GfxMovieInfo z těch tří fontů v něm se dělají úpravy jeho skutečné velikosti.
až ho máš hotový spočítáš jeho velikost např bude mít 4C 02 03 00
pak spočítáš velikost nového a vložíš nový fonts_en.GfxMovieInfo do upk. kde jsou v hlavičce umístěny informace o velikosti přesně nevím. vyhledávám původní velikost přepíšu a testuji.
stejný postup je i na soubor fonts_en.GfxMovieInfo najdeš v původním jeho velikost, vyměníš fonty a přepíšeš novou velikost.

Následně mě slušně odmítl, že už mi dál radit nebude.
Žádám kohokoliv, kdo to chápe aby mi pomohl a poradil, jak se dělá součet velikosti, kde se pak ta velikost v souboru má najít a změnit atd. Všem ochotným předem děkuji! smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^

#2 Re: hex editování

Posted by: Vany | Date: 08/23/2010 22:00 | IP: IP Logged

zkus se podívat na www.fileinfo.com, počítám, že pokud si stáhneš to UDKčko, tak nebudeš muset hexaeditovatwinking smiley

--
Vany
(PSPad 4.5.8 (2482), W7p x64 cs)

#3 Re: hex editování

Posted by: czeborec | Date: 08/27/2010 19:17 | IP: IP Logged

Díky

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2014 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák