You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Problém s kódováním souborů

Problém s kódováním souborů

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next

#41 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: pspad | Date: 2011-01-07 05:06 | IP: IP Logged

Za tohle nemuze MS, ale vyrobci pocitacu, kteri proste vezmou nejaky anglicky obraz a pouze tam dodaji cestinu pomoci nejakeho nastroje pro pripravu instalace.

Options: Reply | Quote | Up ^


#42 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: ludan | Date: 2011-01-07 14:20 | IP: IP Logged


----- Original Message -----
From: "Jan Fiala" <''.phorum_html_encode('czechforum@pspad.com').''>
To: "Forum PSPad" <''.phorum_html_encode('forum@pspad.com').''>
Sent: Friday, January 07, 2011 6:06 AM
Subject: Re: Problém s kódováním souborů [55535]

> Za tohle nemuze MS, ale vyrobci pocitacu, kteri proste vezmou nejaky
> anglicky
> obraz a pouze tam dodaji cestinu pomoci nejakeho nastroje pro pripravu
> instalace.

Přesně tak. Klasicky nainstalované W7 to nedělají......

--
Ludan

Options: Reply | Quote | Up ^


#43 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: standa.e | Date: 2011-02-12 13:00 | IP: IP Logged

Potvrzuji - na W7 OEM od HP start/Ovládací panely/hodiny jazyk oblast/změnit datum, čas, nebo formát/Formát přenastavit na AJ a zpět na Českou republiku. Děkuji.

Gimp jsem svého času řešil také... Bylo to dost složitě. škoda (naštěstí!), že už neověřím, zda stačilo toto winking smiley

Díky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#44 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: jjs | Date: 2011-05-17 10:14 | IP: IP Logged

Ježíšimarjáprokristapána!!! yawning smiley
Mám nový notebook od HP s OEM Win 7 Pro 64 bit a na něm jsem měl přesně tenhle problém, a to krom programu PSPad, také u programů QuickCliq a FeedReederCZ. Protože to jsou moje první "64" a Win 7 Ult 32 bit jsem před tím používal rok bez problému, myslel jsem si, že zakopaný pes je asi v tom, že spouštím tyhle své oblíbené pomocníky na 64-bitovém OS. To se mi totiž jevilo jako jediný postřehnutelný rozdíl oproti minulé bezproblémové praxi. Teď - jako mávnutím čarovného proutku - je vše OK.
Ať žije the.cube!!! grinning smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#45 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: petulinka1 | Date: 2012-09-16 20:47 | IP: IP Logged

Ahoj,
mam neustale problem s kodovanim o kterym je tu rec... Uz jsem (nekolikrat) prehodila vsechno na AJ, restart, prehoz na cestinu, restart... Nepomohlo :( Zkusila jsem tu microsofti Applocale - jenze je mi uplne k nicemu, kdyz mam vsude nastavenou cestinu a chci po ni, aby mi spustila PSPad s cestinou :( Ona to proste odmitne a mam smulu...
Googlim jak se da, mam jeste jedne pogram psanej v delphi, kde se musi cestina v systemu prenastavovat, pokud to blbne.. Tam mi vsechno zobrazuje spravne... Uz fakt nevim, co s tim mam delat, ale rozhodne bych nerada pouzivala neco jinyho nez PSPad...
Jeslti mate nekdo dalsi napad, co s tim, tak ho rad auvitam..
DIky, Petulina

Options: Reply | Quote | Up ^


#46 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: pspad | Date: 2012-09-17 06:50 | IP: IP Logged

Problem neni v tom, ze je program psany v Delphi, ale problem je v tom, ze je to neunicode aplikace. A je uplne jedno, jestli je psana v Delphi nebo v cemkoliv jinem.

Jaky konkretne problem mas? Nejsou videt ceske znaky? Nebo mas problem s kodovymi strankami?

Options: Reply | Quote | Up ^


#47 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: petulinka1 | Date: 2012-09-17 10:06 | IP: IP Logged

Neni videt č, ř, ě, ů... Zobrazujou se jejich varianty bez diakritiky... Jakmile v PSPadu otavru cokoliv (i kdyz to bylo PSPadem treba i ukladany), co ma diakritiku, tak ji to zmrsi. Bud tam misto toho je rozsypanej caj nebo varianty bez diakritiky... V menu to funguje OK, jakmile vlezu do nastaveni, tak zase chybi diakritika u zminenejch pismen...
To menu by mi az tak nevadilo, ale potrebuju, aby to nemrsilo diakritiku tech souboru, protoze se to pak i blbe ulozi a muzu celej soubor upravovat znova. Je mi jasny, ze zakopanej pes bude v OEM, kterou jsem nedavno obnovila z recovery (do obnovy nebyl jedinej problem). Jenze uz proste nevim, co kde nastavit, co nainstalovat/odinstalovat... Prolezla jsem snad vsechno, prenastavila... A nic.
Jinak to o tom druhym programu (GeoGet) jsem psala jen kvuli tomu, kdyby se mi nekdo snazil dokazat, ze mam blbe nastavenou cestinu v systemu (dost casto se mi stava, ze holkam proste nikdo neveri :D)
Kazdopadne pouzivat neco jinyho se mi nechce, kdyz uz jsem si na PSPad tak krasne zvykla... Ted zrovna potrebuju neco dodelat a tenhle problem mi v tom celkem dost brani... A pouzivat na to poznamkovej blok je proti prirode :D

PS: Zkousela jsem menit i skript u pisma, pismo samotny, dat automatickou detekci cp, natvrdo tam narvat kodovani... Nepomohlo :( Porad stejnej caj...

Edited 1 time(s). Last edit at 2012-09-17 10:07 by petulinka1.

Options: Reply | Quote | Up ^


#48 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Vany | Date: 2012-09-17 11:12 | IP: IP Logged

nebo prostě používat anglické uživatelské rozhraní, protože unicode verze pspadu nehrozí.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#49 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: Vany | Date: 2012-09-17 11:13 | IP: IP Logged

hmm, používej UTF-8, to je jediný kódování, co spolehlivě funguje.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#50 Re: Problém s kódováním souborů

Posted by: petulinka1 | Date: 2012-09-17 11:39 | IP: IP Logged

Ja radsi cestinu... Diky za ten napad s kodovanim, uvidime, jak to sezere nasledujici pouziti...
Je to divny, dve neunicode aplikace, jedna funguje jak ma, druha ne :(

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR