You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next

#51 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: bubersson | Date: 2008-11-14 10:35 | IP: IP Logged

Mě chybí možnost opravdu automatického "automatického dokončování", kdy by se tabulka s názvama objevila například po napsání prvních dvou znaků automaticky a já bych rovnou viděl, jaké mam možnosti. (nebo jsem někde tuto možnost přehlídl?). A také by mi přišlo šikovné spojit "Seznam šablon" a "Automatické dokončování".
Takže ideálně bych byl v situaci, kdy napíšu první dva znaky (např "cl") a hned mi to nabídne šablonu pro třídu ("public class {|}") a zároveň mojí předtím napsanou proměnou (třeba "clockSwitched").
btw: něco podobného myslím umí Notepad++

Edited 2 time(s). Last edit at 2008-11-14 10:53 by bubersson.

Options: Reply | Quote | Up ^


#52 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: ludan | Date: 2008-11-14 14:25 | IP: IP Logged

Přesně tak, i já bych se k tomu přikláněl.

Ludan
----- Original Message -----
From: "bubersson" <''.phorum_html_encode('czechforum@pspad.com').''>
To: "Forum PSPad" <''.phorum_html_encode('forum@pspad.com').''>
Sent: Friday, November 14, 2008 11:35 AM
Subject: Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu [48190]

> Mě chybí možnost opravdu automatického "automatického dokončování", kdy
> by se tabulka s názvama objevila například po napsání prvních dvou znaků
> automaticky a já bych rovnou viděl, jaké mam možnosti. (nebo jsem někde
> tuto možnost přehlídl?). A také by mi přišlo šikovné spojit "Seznam
> šablon" a "Automatické dokončování".
> Takže ideálně bych byl v situaci, kdy napíšu první dva znaky (např "cl")
> a hned mi to nabídne šablonu pro třídu ("public class {|}") a zároveň
> mojí předtím zvolenou proměnou (třeba "clockSwitched").
> btw: něco podobného myslím umí Notepad++
>
> --
> forum.pspad.com
> PSPad freeware editor www.pspad.com
>
>

--
Ludan

Options: Reply | Quote | Up ^


#53 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: lordmystic | Date: 2008-11-22 00:05 | IP: IP Logged

Již dlouho používám PSPad a editace PHP skriptů kterou provádím nejčastěji je prostě parádní. Program má snad vše až na jednu jedinou a pro mě velice důležitou funkci. Potřeboval bych si sám nastavit klávesové zkratky, ale tak, že bych si zvolil klávesovou zkratku, např. „Alt+P“, zvolil bych si začátek skriptu např. „<p>“ a konec skriptu např. „</p>. Při stisku této klávesové zkratky by se mi kolem kurzoru vytvořilo před kurzorem „<p>“ a za kurzorem „</p>“. Pokud bych měl označen nějaký text, vytvořili by se tyto značky kolem celého označeného textu. Tímto by se nechali vytvořit i složitější kombinace jako např. před kurzorem „<a href=“http://“>“ a za kurzorem „</a>“. Tímto by se ještě o hodně zvýšila rychlost psaní skriptů a PSPad by se stal dokonalým a bezkonkurenčním nástrojem.

Plánuje se něco podobného nebo neexistuje podobný plug-in?

Options: Reply | Quote | Up ^


#54 Re[2]: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pavel | Date: 2008-11-22 01:00 | IP: IP Logged

Hi all,

mno...
p pak ctrl + mezera, enter a pak jen vyplnit a potvrdit, to by
nestacilo? TEda nevim, jestli je to v sablone pro PHP, ja pouzivam
XHTML multihigliger, a jde me to jen v HTML casti, pokud jsem v PHP,
tak to neumim (ale netvrdim, ze to nejde smiling smiley

22. listopadu 2008, 1:05:19, lordmystic napsal(a):

l> Již dlouho používám PSPad a editace PHP skriptů kterou provádím
l> nejčastěji je prostě parádní. Program má snad vše až na jednu jedinou a
l> pro mě velice důležitou funkci. Potřeboval bych si sám nastavit klávesové
l> zkratky, ale tak, že bych si zvolil klávesovou zkratku, např. „Alt+P“,
l> zvolil bych si začátek skriptu např. „<p>“ a konec skriptu např.
l> „</p>. Při stisku této klávesové zkratky by se mi kolem kurzoru vytvořilo
l> před kurzorem „<p>“ a za kurzorem „</p>“. Pokud bych měl označen
l> nějaký text, vytvořili by se tyto značky kolem celého označeného textu.
l> Tímto by se nechali vytvořit i složitější kombinace jako např. před
l> kurzorem „<a href=“http://“>“ a za kurzorem „</a>“. Tímto by se
l> ještě o hodně zvýšila rychlost psaní skriptů a PSPad by se stal
l> dokonalým a bezkonkurenčním nástrojem.

l> Plánuje se něco podobného nebo neexistuje podobný plug-in?

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já. (made by Kráťa)
--
Best regards,
Pavel Kodýtek
ICQ: 30759319

Webdesign a SEO...
www.webdesign.paysoft.cz

Options: Reply | Quote | Up ^


#55 Re: Re[2]: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: czahoun | Date: 2009-02-08 17:40 | IP: IP Logged

Trochu to téma vytáhneme nahoru.

Zdravím všechny, hlavně autora. Mám jeden námět, možná se někdo přidá. Občas mám otevřených více (než jeden) projektů v samostatných pspadech, třeba kvůli kopírování už hotových částí kódu do jiného projektu. A ne jednou se mi stalo, že jsem při překlikávání mezi editory, přohlížečem a i něčem dalším sáhnul vedle a začal upravovat kód v tom zdrojovém projektu (třeba právě proto, že je ten kus kódu je stejný). Ale dost omáčky, prostě a jednoduše...

Hodila by se funkce zamknutí celého projektu nebo okna editoru (tak, jako je to u jednotlivých souborů). Je to sice drobnost, ale člověk si dokáže díky tomu napáchat dost škod, než si uvědomí omyl.

Díky.
Tom

Edited 1 time(s). Last edit at 2009-02-08 17:41 by czahoun.

Options: Reply | Quote | Up ^


#56 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: mh.mail | Date: 2009-02-17 12:04 | IP: IP Logged

Dobrý den, měl bych tento nápad na vylepšení PSPadu:
Líbilo by se mi, kdyby si uživatel mohl definovat vlastní toolbary, kde by jednotlivým tlačítkům mohl přiřazovat např. makra, skripty, šablony. Nemusel by být implementován žádný editor obrázků na tlačítko, stačilo by načtení z již existujícího grafického souboru. Přiřazení horké klávesy k makru, skriptu apod. je hezká a užitečná věc, ale je těch zkratek už moc, tlačítko v liště je hezky a přehledně po ruce.
Předem děkuji za případná vyjádření.

Options: Reply | Quote | Up ^


#57 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2009-02-17 12:54 | IP: IP Logged

Nedovedu si predstavit mit na toolbaru 30 a vic tlacitek. To je pak mnohem neprehlednejsi nez seznam po Ctrl+Mezernik

Options: Reply | Quote | Up ^


#58 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: mh.mail | Date: 2009-02-17 12:59 | IP: IP Logged

pspad:
Nedovedu si predstavit mit na toolbaru 30 a vic tlacitek. To je pak mnohem neprehlednejsi nez seznam po Ctrl+Mezernik

Děkuji za reakci.
Myslel jsem to spíš tak, že by si uživatel sestavil vlastní toolbary podle potřeby, jejichž zobrazování by si zapínal a vypínal (jako je to třeba ve Wordu). Toolbar, který automaticky zobrazí všechny skripty nebo makra apod. by byl samozřejmě nepřehledný a mimo mísu.

Edited 1 time(s). Last edit at 2009-02-17 13:00 by mh.mail.

Options: Reply | Quote | Up ^


#59 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: Peťan | Date: 2009-05-05 15:02 | IP: IP Logged

Zdravím. Co do PSPadu přidat funkci zvýraznění (změna pozadí) hledaného textu v celém dokumentu, nebo třeba 100 výskytů za místem hledání (asi to bude rychlejší a šetrnější k paměti) a to i po zavření dialogu hledat či po úravách v dokumentu? Když z kódu potřebuji něco vyzobat a nahradit (záleží na kontextu a nelze použít hromadné nahrazení), bylo by to rychlejší, než pořád mačkat F3.
Další námět vysvětlím na příkladě. Mám třeba kód <div class="trida1 trida2">. Když chci pomocí kláves označit element div, či třídu trida 1 (klávesová zkratka CTRL+SHIFT+šipka v pravo), označí se mi i mezera za textem. Co ale není zrovna optimální, když takto chci zkopírovat třídu a vložit jinam. Dalo by se přidat nastavení, které by to upravovalo a dalo se vypnout? (Kdyby toto chování někomu vyhovovalo).
A jako třešničku na dortu bych bral rozšířenou funkčnost klávesy CTRL. Když by byl kurzor myšy nad textem vyjadřující barvu (HEXA zápis či RGB zápis), u kurzoru by se v obdelníku, čtverci, či jiném tvaru zobrazila ona barva.

Petr

Options: Reply | Quote | Up ^


#60 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: vlczak | Date: 2009-11-15 10:11 | IP: IP Logged

j1rka:
Nevím jestli to v pspadu je nebo jestli se to tady řešilo ale:
bylo by dobré pro tvorbu (x)html a css nějak zabudovat kontrolu validátorem w3c popřípadě i český html validátor atd. Představoval bych si to tak že bych klikl třeba na volbu "validovat" a otevřelo by se mi třeba takové okno kde by byla stránka s výsledky o validaci atd. Nešlo by to?

Souhlasím, také bych uvítal offline validator jaký má např. HTML Pad image + bych uvítal i náhled stránky ve FF.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR