You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

#91 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2015-11-05 12:41 | IP: IP Logged

radekt:
Na tvorbu www stránek léta věrně používám PSPad, teď testuji Komodo Editor, který má některé z funkcí, které u PSPadu hodně postrádám.

Co bych u PSPadu uvítal:
- mít na levé straně průzkumník a v něm možnost jen otevírat složky a soubory v nich a nemuset vytvářet projekt
- Code Folding, čili pro větší přehlednost v průběhu editace zdrojového kódu mít možnost logické bloky zdrojového kódu "skrýt"
- inteligentní napovídání parametrů
- moci zakomentovat označený výběr
- víceřádkové nahrazení

Radek Tůma

- Na leve strane je i pruzkumnik souboru. Neni treba pouzivat projekt
- Code folding bude
- tohle si nedovedu predstavit, jak by slo jednoduse realizovat u obecneho editoru.
- tohle funguje skoro od zacatku. Zalezi na jazyku, zda podporuje radkovy nebo blokovy konentar
- na viceradkove nahrazeni funguji rozsireni, napr. phReplace

Nechci mluvit o tom, ze Komodo editor zabira na disku 224MB v program files + dalsich 83MB v profilu, takze zrejme obsahuje mnohem vic definici nez relativne maly PSPad, ktery ma kompletni 13MB
Jak treba u KOMODO pridate vlastni novou syntaxi vcetne vsech moznosti jako sablon kodu, definice syntaxe apod.?

Options: Reply | Quote | Up ^


#92 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: radekt | Date: 2015-11-06 11:09 | IP: IP Logged

1. mea culpa, to jsem přehlédl, celou dobu používání programu jsem ten panel ignoroval, otevírání souborů jsem řešil souborovým manažerem, upload na ftp také...
2. skvělá zpráva, děkuji
3. OK, rozumím
4. html a css podporují blokové komentáře, přesto mi to nefunguje (mám nejnovější verzi programu)
5. to jsem před nějakými dvěmi, třemi lety zkoušel a vždy to PSPad shodilo

Options: Reply | Quote | Up ^


#93 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: Kráťa | Date: 2015-11-06 11:15 | IP: IP Logged

Quote:
4. html a css podporují blokové komentáře, přesto mi to nefunguje (mám nejnovější verzi programu)

Když označíš text, zmáčkneš Ctrl+Space a v seznamu zvolíš "blokový komentář", co se stane?

Mě to funguje odjakživa.

--
--------

Třeba to PSPad dávno umí, pouze to neumím já.
Kráťa s vypnutým zvukem

Options: Reply | Quote | Up ^


#94 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: radekt | Date: 2015-11-06 11:56 | IP: IP Logged

Kráťa:
Quote:
4. html a css podporují blokové komentáře, přesto mi to nefunguje (mám nejnovější verzi programu)

Když označíš text, zmáčkneš Ctrl+Space a v seznamu zvolíš "blokový komentář", co se stane?

Mě to funguje odjakživa.

Vida, o tom jsem nevěděl - při editaci html to šlape - děkuji. Při editaci CSS táž klávesová zkratka nabídne abecední seznam CSS vlastností, což se mimochodem také hodí, ale jednak tak blok neokomentuji a je to také jistá nejednota v chování programu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#95 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: ice.blade | Date: 2017-12-16 22:55 | IP: IP Logged

stale vela veci nefunguje, staci mat dokument s viac ako 100tis znakmi co je bezny dokument a dat si nahradit nejaky znak, stable verzia zmrzne, beta verzia napise ze bolo nahradene a nahradi len prvy znak...

rovnako nebolo nic z predchadzajucich chyb opravene, asi je cas najst si iny pekny editor

Options: Reply | Quote | Up ^


#96 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: MichalKarlik | Date: 2017-12-17 07:55 | IP: IP Logged

Dobry den,

to je vase pravo, zvolit si takovy editor, jaky vam vyhovuje. Na druhou stranu je treba spravedlive rici, ze PsPad je produkt "volneho casu" JEDNOHO cloveka a je ZADARMO.

Moje zivotni zkusenost je takova, ze nejvice svalnate reci maji ti, kteri srovnatelnou praci ani nezkusili. Jinak by neco podobneho nenapsali.

Nicmene z hlediska potizi s programem musim pisatele podporit. Moje zkusenost je takova, ze PsPad spise nesnasi mene dlouhych radku nez hodne kratkych.

Skutecne pri vyhledavani se nahradi jenom neco (malo) a "zbytek" zustane netknuty. Tento stav se vyskytne "nahodne" a od te doby je hledani a nahrazovani jakoby "nakopnute" a nefunguje (dobre).

Pozoruji to treba tak, ze nejprostsi regularni nahrazovani nic nenajde (prestoze si myslim, ze tam neco rozhodne byt musi}, nebo je syntakticky nespravne.

Bohuzel se to vyskytuje "nahodne" pri realne praci a je asi dost nereprodukovatelne, vetsinou to clovek zjisti az zpetne.

Jestli je to hw nedostatecnosti (Win XP na 2 GB RAM), nebo "nakopnutym" zakladem, to neumim rici.

Pozdravuje a za PsPad presto dekuje Michal Karlik

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR