You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next

#81 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2015-02-27 09:56 | IP: IP Logged

Pytlík:
Nebylo by tedy možno zařídit, aby sice PSPad pracoval v jedné instanci, ale aby byla možnost nějaký soubor otevřít v druhé?

Spustit PSPad s parametrem souboru a přepínačem /N

Pytlík:
Nejvíc by se mně líbilo, kdyby se dotyčný soubor otevřel v té jedné, "hlavní", instanci a kdybych si usmyslil, tak bych mohl přesunout do druhé instance (např. z menu při ukázání pravým myšem na záložku souboru), ale, pochopitelně, nemám ponětí, jestli to vůbec jde a pokud ano, jestli by to nevyžadovalo překopat celý program. Takže, když to nepůjde, tak to holt nebude...

Tohle by taky slo - v podstate spustit novou instanci, predat ji jako parametr soubor a v hlavni instanci jej zavrit. Tohle vse by slo na tlacitko v menu.
Jen by se musel soubor ulozit, aby jej mohla druha instance otevrit ve spravne verzi. Prenest vlastni obsah by slo, ale prenaset Undo/Redo buffery do druhe instance se mi moc nechce.

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-02-27 09:56 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#82 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: ice.blade | Date: 2015-02-27 21:27 | IP: IP Logged

mensi bug, vyhladavanie v hexa, CTRL+F vlozim dlhsi retazec napr FF00282803020302000102 kliknem na OK a oznaci mi prve FF v HEXA casti kodu... neoznaci prvu cast celeho retazca ajked viem ze tam je, znova CTRL+F klik OK stale som na tom prvom FF... azked stlacim F3 tak zacne hladat cely retazec, neda sa to opravit? smiling smiley mam poslednu betu 2529

Edited 2 time(s). Last edit at 2015-02-27 21:28 by ice.blade.

Options: Reply | Quote | Up ^


#83 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: ice.blade | Date: 2015-02-27 22:29 | IP: IP Logged

a este by sa mohlo pri stlaceni CTRL+F automaticky vyhladavat od zaciatku? respektive ak by vyhladavanie skoncilo nech sa opyta ci vyhladavat v celom kode znova ako to robi v klasickych dokumentoch?

Options: Reply | Quote | Up ^


#84 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: Pytlík | Date: 2015-03-02 07:25 | IP: IP Logged

Díky za poučení (ten parametr /n jsem v nápovědě nenašel - asi jsem nehledal dost intenzivně) a jsem spokojen (i když - možnost otevření v druhé instanci přímo z PSPadu, bez nutnosti zapisování čehokoliv, pouze 1-2 kliky - to by se mně líbilo úplně nejvíc. To už je ale hnidopyšství).

Options: Reply | Quote | Up ^


#85 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2015-03-02 13:23 | IP: IP Logged

Mě se ten nápad s otevřením souboru v jiné instanci líbí a není složitý na udělání.
je to jen pár řádků kódu, když pominu tu administrativu okolo (překlady, aktualizace helpu, zapisy do zmen...)

Options: Reply | Quote | Up ^


#86 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: kriplozoik | Date: 2015-03-18 00:16 | IP: IP Logged

Prosím o přidání následující drobnosti:

Když v PSPadu nahrazuju jeden text druhým a kontroluju, kde nahradit a kde ne, tak má program tendenci "přeplácnout" dialogové okno přes řádek, který potřebuju vidět. To nedává smysl.
Šlo by mu přidat trochu inteligence, aby to nedělal? Je to otrava pořád přesouvat to okno a ničí to dobrou user-experience.
Díky moc

Options: Reply | Quote | Up ^


#87 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2015-03-18 05:59 | IP: IP Logged

S dialogovym oknem se hyba tezko a je to pro uzivatele hloupe, kdyz mu okno skace po obrazovce.
PSPad umoznuje zobrazovat vysledky na jednom miste - nahore, uprostred, dole.
Jdete do nastaveni programu / Editor 2 a zmente si umisteni vysledku hledani

Options: Reply | Quote | Up ^


#88 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: ice.blade | Date: 2015-04-24 21:33 | IP: IP Logged

ice.blade:
mensi bug, vyhladavanie v hexa, CTRL+F vlozim dlhsi retazec napr FF00282803020302000102 kliknem na OK a oznaci mi prve FF v HEXA casti kodu... neoznaci prvu cast celeho retazca ajked viem ze tam je, znova CTRL+F klik OK stale som na tom prvom FF... azked stlacim F3 tak zacne hladat cely retazec, neda sa to opravit? smiling smiley mam poslednu betu 2529

..........................

a este by sa mohlo pri stlaceni CTRL+F automaticky vyhladavat od zaciatku? respektive ak by vyhladavanie skoncilo nech sa opyta ci vyhladavat v celom kode znova ako to robi v klasickych dokumentoch?

s tymto vyzsie citovanym sa nepohlo? smiling smiley dost by to bodlo

a este ked nieco v hexa kode prepisem da sa ist len kroky naspat.... kroky do predu su nedostupne, neda sa spravit moznost aj krokov do predu?

Options: Reply | Quote | Up ^


#89 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: ice.blade | Date: 2015-09-15 19:19 | IP: IP Logged

posledny build 2671 vyhladavanie stale nefunguje :(

Options: Reply | Quote | Up ^


#90 Re: Vaše náměty na vylepšení PSPadu

Posted by: radekt | Date: 2015-11-05 12:16 | IP: IP Logged

Na tvorbu www stránek léta věrně používám PSPad, teď testuji Komodo Editor, který má některé z funkcí, které u PSPadu hodně postrádám.

Co bych u PSPadu uvítal:
- mít na levé straně průzkumník a v něm možnost jen otevírat složky a soubory v nich a nemuset vytvářet projekt
- Code Folding, čili pro větší přehlednost v průběhu editace zdrojového kódu mít možnost logické bloky zdrojového kódu "skrýt"
- inteligentní napovídání parametrů
- moci zakomentovat označený výběr
- víceřádkové nahrazení

Radek Tůma

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-11-05 12:20 by radekt.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR