You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > FTP - prava souboru

FTP - prava souboru

#1 FTP - prava souboru

Posted by: Netos | Date: 2017-01-16 09:30 | IP: IP Logged

Dobry den,

je mozne nekde ovlivnit, s jakymi pravy se budou soubory editovane v PSPadu nahravat na FTP server (prave skrze funkci PSPadu)? Nahravaji se mi s pravy 640, pro spusteni Cronem potrebuji 740. Je neprijemne ty prava porad ruzne menit po provedene editaci. Podpora hostingu mi pise "Práva nejspíše na server takto již nahráváte anebo je přepisuje Váš používaný FTP klient. Zkuste tedy ověřit, jaké práva máte nastavené na počítači u souborů, případně bude potřeba ve FTP klientovi nastavit, aby je nepřepisoval (či přepisoval na požadovaná, pokud to umí)."

Diky.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: FTP - prava souboru

Posted by: pspad | Date: 2017-01-16 10:11 | IP: IP Logged

Teď jsem to v PSPadu zkoušel. Nastavil jsem souboru spouštění, zrušil práva pro čtení pro všechny, takže zůstalo 640 (rwxr). Otevřel jej v PSPadu, opravil, uložil zpět a právo pro spuštění mu zůstalo.

PSPad provede pouze uložení na server (příkaz STOR), s právy se nijak nemanipuluje - podívejte se do FTP logu (Ctrl+L, záložka FTP)

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: FTP - prava souboru

Posted by: Netos | Date: 2017-01-16 10:36 | IP: IP Logged

Ty prava k souboru se daji nastavit nekde v PSPadu nebo jen v nejakem jinem programu. Pracuji na Windows (tam nejsou prava, tam jsou jen atributy), uploaduji na linux server. Prokazatelne ma puvodne soubor na tom linux serveru prava 740, pripojim se skrze FTP via PSPad, soubor zedituji, ulozim na FTP a kdyz se na jeho prava podivam - divam se skrze FTP pripojeni v Total Commmanderu (nevim, zda PSPad take umi pracovat s pravy souboru), tak vidim, ze ten samy soubor, co mel pred zmenou pravo 740, ma nyni 640. Muze to byt veci hostingu, ale ten mi tvrdi to viz vyse. Tak ja uz nevim. Jinak pravno 640 neobsahuje spousteni nikde.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: FTP - prava souboru

Posted by: pspad | Date: 2017-01-16 11:44 | IP: IP Logged

Kazdopadne v LOGu PSPadu mate kompletni FTP komunikaci. Pri ukladani existujiciho souboru se zadna prava neposilaji - musel by se posilat CHMOD prikaz. Posila se pouze STOR.

Omlouvam se, s tim spoustenim jsem myslel 740, ne 640, v zavorce jsem napsal spravna prava.

Pokud si pres TC stahnete soubor a pak jej znovu na FTP ulozite (PSPad nedela nic jineho), tak se prava na FTP serveru zmeni nebo ne?

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: FTP - prava souboru

Posted by: pspad | Date: 2017-01-16 12:09 | IP: IP Logged

Jinak prava souboru jdou nastavit i v PSPadu - v FTP okne prava mys na souboru a prikaz CHMOD.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: FTP - prava souboru

Posted by: Netos | Date: 2017-01-16 13:57 | IP: IP Logged

Diky moc. Hosting se nakonec priznal, ze je to problem na jeho strane. To jak nastavit prava v PSPadu jsem nevedel, ale diky info, hodi se vedet. Hezky den.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: FTP - prava souboru

Posted by: pspad | Date: 2017-01-16 14:10 | IP: IP Logged

Děkuji za zprávu. FTP servery jsou kapitola sama o sobě. Normalizovaná je základní komunikace - pár základních příkazů. V poslední době se dokonce podařilo normalizovat formát seznamu souborů, který server vrací (ale nepodporují to všechny FTP servery).
Cokoliv dalšího je u FTP serverů chaos - každý se chová jinak.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR