You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Zvýraznění promenné v php

Zvýraznění promenné v php

#1 Zvýraznění promenné v php

Posted by: TomNovy | Date: 2016-12-19 17:28 | IP: IP Logged

Občas používám tvar php proměnné ${'promenna'} Mohl by být i tento tvar poroměnné zvýrazněn stejnou barvou jako klasicky definovaná proměnná s dolarem?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Zvýraznění promenné v php

Posted by: pspad | Date: 2016-12-19 18:27 | IP: IP Logged

Koukal jsem se sem:
php.net
a ani webovy zvyraznovac to nezvyraznuje cele jako promennou.
A protoze PHP nepouzivam, pockam na nazory ostatnich

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Zvýraznění promenné v php

Posted by: TomNovy | Date: 2016-12-21 09:54 | IP: IP Logged

Pokud se rozhodnete proto, aby se tato syntaxe automaticky nezvýrazňovala stejně jako proměnných definovaných znakem "$, tak se alespoň přimlouvám pro možnost v nastavení pspadu třeba u nastavení zvýrazňovačů dát nastavení barvy pro tuto syntaxi samostatně.

Ještě mě také napadá, pokud by bylo možné nastavit i samostně barvy pro jednotlivé typy komentářů, tj. //, # a /***/ tak bych to uvítal - hodně by to zpřehlednilo kód.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Zvýraznění promenné v php

Posted by: pspad | Date: 2016-12-21 10:30 | IP: IP Logged

Co se tyka komentaru, tak pro komentare //, # a pro /***/ jsou nastavit barvy samostatne
Attributy zvýrazňovače PHP Comment a Documentation

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Zvýraznění promenné v php

Posted by: TomNovy | Date: 2016-12-22 09:42 | IP: IP Logged

Pokud se nemýlím lze nastavit barva momentálně pro dva typy komentářů:
1) pro komentáře //,/**/ a # jedna barva
2) pro komentáře /** */ druhá barva

Já osobně používám každý typ komentáře v bodě jedna pro jiný "úkon" a proto by mi ještě vyhovovalo mít možnost nastavit zvlášť barvu pro každý z těchto syntaxí - zpřehlednilo by mi to kód

Také v ftp klientu by bylo fajn pokud by šlo myší přesunout soubor do nějaké složky.

Pspad používám již 10 rokem a měl bych spoustu inspirací pro vylepšení, pokud uvidím zájem z vaší strany, rád inspirace sepíšu a pošlu Vám.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Zvýraznění promenné v php

Posted by: pspad | Date: 2016-12-22 13:17 | IP: IP Logged

Nápady vítám vždy. Ale musím zvažovat použitelnost pro jednoho vs víc uživatelů, abych program udržel v nějakém rozumném stavu.
Další věc je priorita požadavku - napřed se snažím odstraňovat chyby a až pak se dostávám k programování nových věcí.

Už dlouho odkládám přesun programu do nové verze vývojového prostředí, což by odstranilo problémy v nových OS, byla by možnost 64b verze apod.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR