You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > prepinani sloupcoveho bloku

prepinani sloupcoveho bloku

#1 prepinani sloupcoveho bloku

Posted by: vbr | Date: 2012-08-04 10:44 | IP: IP Logged

Zdravim,
rad bych se zeptal na moznost rozsireneho prepinani sloupcoveho a normalniho bloku.
Pokud jsem nic neprehledl, je to nyni mozne ikonou na stavovem radku, pripadne v menu Upravy: Druh: Bloku: ...
pripadne zkratkou Alt+V-R-N/S/D (po uvolneni Alt+V)

Pripadne po zapnuti Nastaveni Editor 1: [x] Sloupcovy blok: mys + Alt
se sloupcovy blok aktivuje pri stisknutem Alt, a deaktivuje prokliknutim mysi.

Chtel bych se zeptat, jestli by bylo mozne pridat pro typ bloku prime klavesove zkratky (pripadne je to uz nekde dostupne, kde jsem to nenasel?)

Castokrat by se mi hodilo aktivovat sloupcovy blok pokud mozno bez opousteni mista v textu (na ikonu nebo do menu).
Alt+mys vetsinou vyhovuje, ale casto je treba, aby vyber "prezil" i kliknuti mysi (napr. pro nasledny vyber F8), chapu ale, ze nynejsi chovani pri teto zapnute funkci je asi zazite a neda se menit.

Jeste jsem si vsiml, ze i pri vypnutem prepinani se s Alt se sloupcovy vyber dvojklikem zmeni na normalni (coz me ze zacatku celkem prekvapilo).

Napadlo me, jestli by toto prepinani pripadne neslo omezit jen na soucastne stlacene Alt a zaroven je rozsirit o oboustranne prepinani sloupcoveho <=> normalniho bloku. Zadnou (viditelnou) kolizi s Alt+dvojklik jsem nenasel.

Bylo by neco takoveho proveditelne (klavesove zkratky, Alt+dvojklik, pripadne idealne oboji :- )?

Predem dekuju za zvazeni,
zdravim
vbr

Edited 1 time(s). Last edit at 2012-08-04 10:45 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: prepinani sloupcoveho bloku

Posted by: pspad | Date: 2012-08-04 11:34 | IP: IP Logged

Klávesové zkratky jsou, Shift+Ctrl+C/N/L, jen se koukam ze Shift+Ctrl+N koliduje s novym souborem

Zmena bloku funguje i kliknutim na statusbar na symbol bloku

Je mozne pouzit i oznacovani z T602. postavim se na zacatek, stisknu F8. Pak si v klidu najedu na konec bloku, treba i prepnu styl bloku a stisknu znovu F8

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: prepinani sloupcoveho bloku

Posted by: vbr | Date: 2012-08-04 12:45 | IP: IP Logged

pspad:
Klávesové zkratky jsou, Shift+Ctrl+C/N/L, jen se koukam ze Shift+Ctrl+N koliduje s novym souborem

Zmena bloku funguje i kliknutim na statusbar na symbol bloku

Je mozne pouzit i oznacovani z T602. postavim se na zacatek, stisknu F8. Pak si v klidu najedu na konec bloku, treba i prepnu styl bloku a stisknu znovu F8

Diky moc, zkratky pro vsechny rezimy vyberu uplne staci, clovek se porad uci smiling smiley vyber F8 pouzivam (pripadne Shift a leve tlacitko mysi), jeste se odnaucit ten podvedomy dvojklik na slovo, kdyz chci pro dalsi praci zustat ve sloupcovem rezimu.

Jde pripadne nekde najist prehled takovychto pevne prednastavenych zkratek (pripadne jen v ramci PSPadu - bez systemovych windowsich)?
Daji zkouset jednotlive v nastaveni zkratek, kdy se funkce vypise pri dotazu prepsani, tech je ale celkem hodne.

diky,
vbr

Edited 1 time(s). Last edit at 2012-08-04 12:49 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: prepinani sloupcoveho bloku

Posted by: myf | Date: 2012-08-04 13:37 | IP: IP Logged

Tak"NormalSelect","ColumnSelect"a "LineSelect" jsou
vSettings > Key Map > Editorvidět (takže asi nebudou tak úplně 'napevno'), jenom je těžké je mezi ostatními postřehnout.
Je dobré si tohle nastavení prolízt, případně si otevřít přímo\PSPad\KeyMap.INI. Ty zmíněné zkratky tam jsou ke konci jako klíčeec(Normal|Column|Line)Select...

Jinak je zvláštní, že na rozdíl snad od všech ostatních poležek menu, právěMenu > Edit > Selection Type > ...u sebe nemají ty zkratky vypsané. To by asi stálo za opravu, pokud to není nějaká atypická situace.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: prepinani sloupcoveho bloku

Posted by: pspad | Date: 2012-08-04 14:06 | IP: IP Logged

Tyhle prikazy jsou primo klavesove zkratky editoru (jsou take pod editorem). Proto v menu nemaji vedle sebe zkratku.
Musel bych se odstranit z editoru (z kodu).

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: prepinani sloupcoveho bloku

Posted by: vbr | Date: 2012-08-04 17:16 | IP: IP Logged

Diky za upozorneni,
sekci editor jsem zrejme minul, dival jsem se hlavne na "edit" - podle umisteni v menu, pak prave taky na pripadne zkratky v menu.
Sekce editor vypada zajimave i pro jine ucely, myslel jsem, ze tyhle funkce se daji vyuzivat jenom ze skriptu a pritom je mozne jim priradit klavesovou zkratku.

Diky a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR